Zelený jačmeň Green Ways

Zelený jačmeň Green Ways

Zelený jačmeň Green Ways
€48.00

Jačmeň Green Ways je dokonalá superpotravina. Stvorila ju príroda a my sme ju len šetrne spracovali. Ide o extrakt biologicky aktívnych látok, ktorý prinášame v praktickej a užívateľsky priateľskej podobe. Surovinu sušíme v najkvalitnejšej sprejovej sušičke pri maximálnej teplote 31 °C. Vďaka tomu je Jačmeň Green Ways stále „živý“, čerstvý a nutrične hodnotný. Jačmeň GW pestujeme, zbierame aj spracovávame v súlade s princípmi ekologického poľnohospodárstva. Na váš stôl prichádza s BIO certifikáciou, ktorá šetrné spracovanie potvrdzuje.

 • Bezlepkový
 • Geneticky neupravovaný
 • Vhodný aj pre vegánov
 • V bio kvalite
Hmotnosť: 300 g
  Description

  V mladom Jačmeni Green Ways je vďaka technologickému postupu zaistený vysoký obsah antioxidačných enzýmov, flavonoidov a ďalších prospešných látok. Jačmeň funguje aj ako prebiotikum, potrava pre naše baktérie.
  Obsahuje rozpustnú vlákninu, ktorá je potravou pre mikrobióm, ktorý z neho tvorí butyrát a zároveň táto vláknina znižuje nadmerné pálenie záhy a prispieva k pocitu sýtosti (vďaka tomu po jačmeni nemáme hlad).

  Obnovu mikrobiómu docielime tiež zvýšeným príjmom minerálov, vitamínov a hlavne antioxidantov, a tých je v jačmeni požehnane.
  Flavonoidy ako skupina polyfenolov majú antioxidačný a protizápalový efekt a fungujú ako prírodné antibiotiká – teda pomáhajú telu bojovať proti choroboplodným zárodkom rezistentným na antibiotiká a pomáhajú spomaľovať proces starnutia.
   
  Črevá sú základom imunity. Črevá majú vlastný nervový systém. Črevá súvisia s intuíciou.
  Zdravé črevá sú nevyhnutnou podmienkou na správne fungovanie ďalších telesných orgánov a pre celkové telesné zdravie.

  Dávkovanie

  Odporúčanou dennou dávkou jačmeňa Green Ways je pre dospelého človeka jedna polievková lyžica*. Pri záťaži je možné množstvo jačmeňa zvýšiť. Predávkovanie nápojom (podobne ako pri konzumácii zeleninových džúsov) v podstate nehrozí. Produkt uchovávajte v chlade a tme a pri príprave použite studenú alebo vlažnú neperlivú vodu. Nápoj pite podľa možností, ideálne nalačno. Hustotu si regulujte podľa chuti a potreby. Jačmeň Green Ways je produkt čisto prírodný, tým pádom jeho chuť alebo vôňa nemusia byť vždy rovnaké. Závisia totiž na podmienkach, v ktorých sú pestované (ročné obdobie, teplota, vlhkosť, slnečný svit, zloženie pôdy a ďalšie).

  *V prípade citlivého trávenia dávkujeme individuálne, odporúčame kontaktovať nášho poradcu GW.

  Výživové údaje na 100 g:
  Energetická hodnota 1340 kJ / 319 kcal
  Tuky 3,9 g
  z toho:
  - nasýtené mastné kyseliny 1,1 g
  - mononenasýtené mastné kyseliny 0,2 g
  - polynenasýtené mastné kyseliny 2,6 g
  Sacharidy 39 g
  z toho:
  - cukry 23 g
  Vláknina 6,9 g
  Bielkoviny 28 g
  Soľ 2,9 g