Moje skúsenosti s chlorellou

Moje skúsenosti s chlorellou

chlorella butterfly

Ku chlorelle som sa dostala vďaka mojej známej, ktorá mi ju poradila, keď som riešila virózu u svojho dieťaťa. Mala som skúsenosti s liečbou chorôb surovou stravou, ktorá je zatiaľ stále v mojom rebríčku jednotkou, no u detí sa to nie vždy stopercentne darí. Vydržať hladovku alebo niekoľko dní na surovej strave nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. A tak sme našli chlorellu. O účinkoch chlorelly sa rozpisovať nebudem, je o tom dosť článkov, stačí použiť google. Chcem písať o osobnej skúsenosti, pretože tá napovie častokrát viac.

Dôležitosť zelených potravín mi bola už dávnejšie jasná, pretože už niekoľko rokov konzumujeme zelené smoothie. Začali sme teda pokusne užívať aj chlorellu a zelený jačmeň (veď kto by nechcel byť ešte zdravší, vitálnejší, krajší :-)). Užívali sme ich pravidelne, teda ja, manžel a náš syn s Downovým syndrómom, ktorý opakovane trpel zahlienením dýchacích ciest, najmä v zimnom období. Ďalší syn je v období prichádzajúcej puberty a s ňou spojenými kožnými prejavmi, sem tam sa objaví nejaký pupáčik, a tak sa rozhodol zaradiť zelené potraviny do svojho jedálnička. Dcéra (10 rokov) si na chlorellu spomenie len keď ju pobolieva brucho alebo sa objaví iný zdravotný problém.

Chlorellu a zelený jačmeň užívame pravidelne vyše roka, dávkovanie veľmi neriešime, nasypeme si do hrsti zopár "lentiliek" a pohryzieme. Chutí nám to, aj keď prvý dojem na začiatku nenasvedčoval tomu, že to budeme s radosťou chrumkať ako oriešky. A aké badáme benefity?

Sme zdraví. Virózy sa nás netýkajú, deti si zo školy choroby nenosia. Syn, ktorý bol často chorľavý a zahlienený je o poznanie zdravší, zo školy nevymeškáva. Na ďalšom synovi pubertu nepoznať, teda pokiaľ hovoríme o pubertálnom akné :-). No a dcéra si chlorellou hasí akútne problémy, vie, že za niekoľko hodín bude fit. A nezáleží na tom, či ju práve pobolieva hrdlo alebo ju trápi brucho.

Ďalšiu úžasnú skúsenosť máme so zeleným jačmeňom. Na dovolenke si manžel trochu pripálil chrbát, pretože si ho krémom na opaľovanie natieral sám. No a keďže nedočiahol na všetky miesta, večer mal na chrbte krásnu červenú "mapu". Zmiešala som zelený jačmeň s kokosovým olejom a nahrubo natrela. Za dve hodiny sme to skontrolovali a po mape nebolo ani stopy. Neverila by som, že chlorofyl môže mať takú silu.

Moja dobrá priateľka mala problém s akné na tvári. Vďaka chlorelle a drobnej úprave jedálnička sa ho zbavila. A to si s tým nevedeli rady ani kozmetičky ani lekári. Prešla som si tým tiež, moje niekoľkoročne pretrvávajúce akné vyriešila až surová strava.

Aby som nevynechala ani našich štvornohých miláčikov, naše psy chlorellu milujú. Prišla som na to náhodou, keď mal sestrin pes problémy s trávením a tri dni nežral. Už sme nevedeli čo s ním, strácal energiu... a tak mi napadlo, keď chlorella pomáha nám, skúsime to aj so psíkom. Prekvapilo ma, že mu chlorella chutila akoby to bol steak. A ešte viac ma prekvapilo, keď za niekoľko hodín psík viditeľne ožil a na druhý deň začal normálne žrať a vyprázdňovať sa.

Keď malo moje šteniatko tráviace problémy a riedku stolicu, niekoľko chlorellových tabliet to vyriešilo. Aj v súčasnosti, ak nejaká chlorella skončí nedopatrením na zemi, nevyhadzujem, odkladám ako bonus pre svojich psov pri výcviku.

A čo priniesla chlorella mne?

Je to moja kamarátka. Mám ju vždy po ruke a doprajem si ju denne. Neschudla som, ani som nepribrala. Takže aj keď chlorelle mnohí takéto účinky pripisujú, ja to potvrdiť neviem. Vnímam ju ako jedlo, ktoré moje telo významne živí a zásobuje dôležitými látkami. Aj keď sú niekedy ľudia v mojom okolí chorí, ja si užívam zdravie. Ak by som mala vždy dostatok prísunu kvalitnej čerstvej listovej zeleniny, asi by som chlorellu nepotrebovala. Ale je to utópia. Kvalita dnes nie je vždy po ruke a naše telá hladujú (aj keď mnohé trpia nadváhou, sú podvýživené). Preto som sa rozhodla zaradiť chlorellu a zelený jačmeň do svojho bežného jedálnička. Siahla som po najvyššej kvalite - Green Ways, pretože moje telo si to zaslúži. A Vaše určite tiež!

Moje deti o chlorelle povedali:

Chutí to otrasne, ale vylieči to úplne všetko. Keď ma strašne bolelo brucho, dala som si chlorellu a hneď mi bolo lepšie.
Nechutí mi to, ale jem to, lebo viem, že je to pre mňa dobré. Zmierňuje to akné a nemám takú chuť na sladkosti.

Môj manžel to vidí optimistickejšie: Chlorella je fajn jedlo, dáva mi to živiny a odprace neporiadok z tela.

No a ja hovorím: Chutí mi to a dodáva mi to úžasnú energiu.

Ak chcete vediet viac, kontaktujte ma, rada Vám všetko, čo Vás zaujíma, vysvetlím.

Tags
The comment language code.